89 Chimral (Chilavert) PES 2010
| Name | Chimral |
|---|---|
| Real Name | Chilavert |
| ID | 67223 |
| Real ID | 1687 |
| Nationality | Paraguay |
| Club | Masterleague Hide5 |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 192cm |
| Weight | 90kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
91
Defence
93
Body Balance
58
Stamina
65
Top Speed
62
Acceleration
94
Response
65
Agility
67
Dribble Accuracy
62
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
87
Long Pass Accuracy
84
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
88
Shot Power
63
Shot Technique
83
Free Kick Accuracy
87
Swerve
50
Header
75
Jump
78
Technique
78
Aggression
95
Mentality
92
GK Skills
83
Team Work
5
Condition
Skills
- S04 PK Taker
| Name | Chimral |
|---|---|
| Real Name | Chilavert |
| ID | 67223 |
| Real ID | 1687 |
| Nationality | Paraguay |
| Club | Masterleague Hide5 |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 192cm |
| Weight | 90kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
