66 Chus Herrero PES 2008
| Name | Chus Herrero |
|---|---|
| ID | 33206 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Zaragoza |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
49
Attack
72
Defence
75
Body Balance
69
Stamina
75
Top Speed
68
Acceleration
67
Response
68
Agility
66
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
64
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
69
Shot Power
55
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
52
Swerve
72
Header
77
Jump
65
Technique
52
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Chus Herrero |
|---|---|
| ID | 33206 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Zaragoza |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 24 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
