72 Cidaberert (C. Diabaté) PES 2010
| Name | Cidaberert |
|---|---|
| Real Name | C. Diabaté |
| Full Name | Cheick Diabaté |
| ID | 105449 |
| Real ID | 39913 |
| Nationality | Mali |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 194cm |
| Weight | 84kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
34
Defence
84
Body Balance
76
Stamina
78
Top Speed
70
Acceleration
78
Response
67
Agility
74
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
82
Shot Power
72
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
55
Swerve
78
Header
80
Jump
73
Technique
82
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
3
Condition
Skills
- Positioning
| Name | Cidaberert |
|---|---|
| Real Name | C. Diabaté |
| Full Name | Cheick Diabaté |
| ID | 105449 |
| Real ID | 39913 |
| Nationality | Mali |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 194cm |
| Weight | 84kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players