73 Cinalli PES 2008
| Name | Cinalli |
|---|---|
| ID | 37256 |
| Nationality | Argentina |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 12 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
73
Defence
82
Body Balance
66
Stamina
58
Top Speed
68
Acceleration
79
Response
68
Agility
49
Dribble Accuracy
53
Dribble Speed
53
Short Pass Accuracy
52
Short Pass Speed
61
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
77
Shot Power
40
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
43
Swerve
45
Header
75
Jump
48
Technique
63
Aggression
69
Mentality
75
GK Skills
64
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Cinalli |
|---|---|
| ID | 37256 |
| Nationality | Argentina |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 12 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
