59 Cinelli PES 2009
| Name | Cinelli |
|---|---|
| ID | 38853 |
| Nationality | Italy |
| Club | S.S. Lazio |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 49 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
52
Defence
72
Body Balance
74
Stamina
73
Top Speed
72
Acceleration
67
Response
73
Agility
74
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
70
Shot Power
55
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
62
Swerve
63
Header
74
Jump
73
Technique
68
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
61
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Cinelli |
|---|---|
| ID | 38853 |
| Nationality | Italy |
| Club | S.S. Lazio |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 49 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
