73 Circisky PES 2010
| Name | Circisky |
|---|---|
| ID | 103387 |
| Real ID | 37851 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
71
Defence
75
Body Balance
81
Stamina
80
Top Speed
72
Acceleration
70
Response
71
Agility
70
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
77
Shot Power
56
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
66
Swerve
70
Header
72
Jump
70
Technique
72
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Circisky |
|---|---|
| ID | 103387 |
| Real ID | 37851 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players