73 Ciril Tale PES 2008
| Name | Ciril Tale |
|---|---|
| ID | 98560 |
| Real ID | 33024 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 68kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
52
Defence
69
Body Balance
81
Stamina
78
Top Speed
78
Acceleration
70
Response
80
Agility
80
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
82
Shot Power
64
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
84
Swerve
64
Header
77
Jump
81
Technique
75
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Ciril Tale |
|---|---|
| ID | 98560 |
| Real ID | 33024 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 68kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
