58 Claudemir PES 2010
| Name | Claudemir |
|---|---|
| ID | 37446 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Vitesse |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
49
Defence
71
Body Balance
72
Stamina
79
Top Speed
74
Acceleration
69
Response
73
Agility
76
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
64
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
74
Shot Power
60
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
64
Swerve
62
Header
72
Jump
78
Technique
67
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Claudemir |
|---|---|
| ID | 37446 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Vitesse |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
