79 Coco PES 2008
| Name | Coco |
|---|---|
| ID | 968 |
| Nationality | Italy |
| Club | Inter |
| National Team | None |
| Position | WB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
73
Defence
82
Body Balance
77
Stamina
80
Top Speed
76
Acceleration
75
Response
73
Agility
76
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
75
Shot Power
64
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
67
Swerve
82
Header
83
Jump
77
Technique
70
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Coco |
|---|---|
| ID | 968 |
| Nationality | Italy |
| Club | Inter |
| National Team | None |
| Position | WB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 17 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
