72 Codina PES 2010
| Name | Codina |
|---|---|
| Full Name | Jordi Codina |
| ID | 36873 |
| Nationality | Spain |
| Club | Get Azul |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 13 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
74
Defence
81
Body Balance
57
Stamina
63
Top Speed
60
Acceleration
79
Response
66
Agility
49
Dribble Accuracy
53
Dribble Speed
56
Short Pass Accuracy
58
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
53
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
75
Shot Power
43
Shot Technique
42
Free Kick Accuracy
44
Swerve
43
Header
76
Jump
45
Technique
58
Aggression
68
Mentality
74
GK Skills
69
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Codina |
|---|---|
| Full Name | Jordi Codina |
| ID | 36873 |
| Nationality | Spain |
| Club | Get Azul |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 13 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
