66 Coleman PES 2010
| Name | Coleman |
|---|---|
| Full Name | Séamus Coleman |
| ID | 40283 |
| Nationality | Ireland |
| Club | Merseyside Blue |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 31 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
57
Defence
72
Body Balance
75
Stamina
80
Top Speed
84
Acceleration
68
Response
72
Agility
75
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
53
Shot Accuracy
75
Shot Power
56
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
64
Swerve
62
Header
72
Jump
73
Technique
77
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
61
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Coleman |
|---|---|
| Full Name | Séamus Coleman |
| ID | 40283 |
| Nationality | Ireland |
| Club | Merseyside Blue |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 31 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
