73 Colin Kazim PES 2010
| Name | Colin Kazim |
|---|---|
| Full Name | Colin Kazim-Richards |
| ID | 35165 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | Turkey |
| Position | SS |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
35
Defence
79
Body Balance
73
Stamina
82
Top Speed
80
Acceleration
68
Response
80
Agility
85
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
81
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
82
Shot Power
74
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
65
Swerve
66
Header
76
Jump
85
Technique
83
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
- S13 Long Throw
- S19 Quick Scissors Dribble
- Dribbling
- Shooting from Distance
| Name | Colin Kazim |
|---|---|
| Full Name | Colin Kazim-Richards |
| ID | 35165 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | Turkey |
| Position | SS |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

