75 Colmu PES 2009
| Name | Colmu |
|---|---|
| ID | 70140 |
| Real ID | 4604 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | Wales |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 83kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
80
Defence
81
Body Balance
56
Stamina
62
Top Speed
65
Acceleration
83
Response
66
Agility
52
Dribble Accuracy
49
Dribble Speed
50
Short Pass Accuracy
51
Short Pass Speed
53
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
80
Shot Power
40
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
40
Swerve
40
Header
80
Jump
43
Technique
55
Aggression
74
Mentality
78
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Colmu |
|---|---|
| ID | 70140 |
| Real ID | 4604 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | Wales |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 83kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
