77 Cominges PES 2009
| Name | Cominges |
|---|---|
| ID | 9573 |
| Nationality | Peru |
| Club | Free Agent |
| National Team | Peru |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 88kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
41
Defence
82
Body Balance
72
Stamina
77
Top Speed
76
Acceleration
66
Response
73
Agility
82
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
84
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
84
Shot Power
72
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
83
Swerve
67
Header
73
Jump
85
Technique
74
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Passing
| Name | Cominges |
|---|---|
| ID | 9573 |
| Nationality | Peru |
| Club | Free Agent |
| National Team | Peru |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 88kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
