67 Congre PES 2008
| Name | Congre |
|---|---|
| Full Name | Daniel Congré |
| ID | 30324 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse F.C. |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
68
Defence
73
Body Balance
80
Stamina
76
Top Speed
74
Acceleration
79
Response
72
Agility
60
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
60
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
72
Shot Power
65
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
65
Swerve
66
Header
78
Jump
73
Technique
66
Aggression
61
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Covering
| Name | Congre |
|---|---|
| Full Name | Daniel Congré |
| ID | 30324 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse F.C. |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 3 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
