68 Considine PES 2010
| Name | Considine |
|---|---|
| Full Name | Andrew Considine |
| ID | 39432 |
| Nationality | Scotland |
| Club | Aberdeen |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
48
Attack
69
Defence
83
Body Balance
73
Stamina
75
Top Speed
72
Acceleration
68
Response
65
Agility
64
Dribble Accuracy
63
Dribble Speed
63
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
53
Shot Accuracy
73
Shot Power
55
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
55
Swerve
75
Header
72
Jump
67
Technique
55
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Considine |
|---|---|
| Full Name | Andrew Considine |
| ID | 39432 |
| Nationality | Scotland |
| Club | Aberdeen |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 6 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
