74 Contra PES 2010
| Name | Contra |
|---|---|
| ID | 1281 |
| Nationality | Romania |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
66
Defence
76
Body Balance
79
Stamina
80
Top Speed
78
Acceleration
76
Response
75
Agility
80
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
82
Shot Power
72
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
73
Swerve
70
Header
76
Jump
81
Technique
76
Aggression
77
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
6
Condition
Skills
- S18 Cross Over Turn
- Dribbling
| Name | Contra |
|---|---|
| ID | 1281 |
| Nationality | Romania |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players