75 Corrales PES 2010
| Name | Corrales |
|---|---|
| ID | 9236 |
| Nationality | Spain |
| Club | R.C.D. Mallorca |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
67
Defence
75
Body Balance
82
Stamina
78
Top Speed
73
Acceleration
67
Response
73
Agility
73
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
71
Shot Power
62
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
68
Swerve
68
Header
70
Jump
71
Technique
75
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Corrales |
|---|---|
| ID | 9236 |
| Nationality | Spain |
| Club | R.C.D. Mallorca |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 23 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
