91 Corthan PES 2008
| Name | Corthan |
|---|---|
| ID | 68341 |
| Real ID | 2805 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 169cm |
| Weight | 65kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
89
Attack
58
Defence
76
Body Balance
90
Stamina
90
Top Speed
94
Acceleration
79
Response
93
Agility
95
Dribble Accuracy
90
Dribble Speed
87
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
90
Long Pass Accuracy
92
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
89
Shot Power
78
Shot Technique
82
Free Kick Accuracy
85
Swerve
60
Header
62
Jump
87
Technique
92
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Shooting from Distance
- Side
| Name | Corthan |
|---|---|
| ID | 68341 |
| Real ID | 2805 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 169cm |
| Weight | 65kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
