79 Costil PES 2008
| Name | Costil |
|---|---|
| Full Name | Benoît Costil |
| ID | 8662 |
| Nationality | France |
| Club | Sm Caen |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
77
Defence
82
Body Balance
67
Stamina
63
Top Speed
68
Acceleration
88
Response
68
Agility
53
Dribble Accuracy
53
Dribble Speed
51
Short Pass Accuracy
50
Short Pass Speed
53
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
78
Shot Power
42
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
45
Swerve
45
Header
81
Jump
50
Technique
61
Aggression
68
Mentality
81
GK Skills
66
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Costil |
|---|---|
| Full Name | Benoît Costil |
| ID | 8662 |
| Nationality | France |
| Club | Sm Caen |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 1 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
