73 Coutadeur PES 2010
| Name | Coutadeur |
|---|---|
| Full Name | Mathieu Coutadeur |
| ID | 34845 |
| Nationality | France |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
68
Defence
73
Body Balance
83
Stamina
78
Top Speed
78
Acceleration
80
Response
85
Agility
81
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
82
Short Pass Accuracy
81
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
76
Shot Power
73
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
76
Swerve
70
Header
76
Jump
78
Technique
78
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
6
Condition
Skills
- S02 Passer
| Name | Coutadeur |
|---|---|
| Full Name | Mathieu Coutadeur |
| ID | 34845 |
| Nationality | France |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
