61 Craddock PES 2008
| Name | Craddock |
|---|---|
| ID | 34804 |
| Nationality | England |
| Club | Middlesbrough |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 42 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
40
Defence
70
Body Balance
75
Stamina
75
Top Speed
77
Acceleration
71
Response
74
Agility
75
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
75
Shot Power
69
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
73
Swerve
63
Header
73
Jump
76
Technique
70
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Craddock |
|---|---|
| ID | 34804 |
| Nationality | England |
| Club | Middlesbrough |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 42 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
