72 Cralofvil PES 2008
| Name | Cralofvil |
|---|---|
| ID | 66685 |
| Real ID | 1149 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 87kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
52
Attack
75
Defence
86
Body Balance
69
Stamina
78
Top Speed
67
Acceleration
70
Response
66
Agility
65
Dribble Accuracy
63
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
78
Shot Power
55
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
53
Swerve
77
Header
75
Jump
67
Technique
57
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Cralofvil |
|---|---|
| ID | 66685 |
| Real ID | 1149 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 87kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
