84 Crespo PES 2009
| Name | Crespo |
|---|---|
| ID | 1750 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Inter |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
89
Attack
40
Defence
88
Body Balance
73
Stamina
74
Top Speed
75
Acceleration
92
Response
74
Agility
78
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
88
Shot Accuracy
78
Shot Power
90
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
67
Swerve
93
Header
85
Jump
88
Technique
85
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
- Post Player
- Defensive Positioning
- One-Touch Pass
- Outside of the Boot
| Name | Crespo |
|---|---|
| ID | 1750 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Inter |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 18 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
