69 Cresswell PES 2009
| Name | Cresswell |
|---|---|
| ID | 38106 |
| Nationality | England |
| Club | The Potteries |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
51
Defence
83
Body Balance
80
Stamina
74
Top Speed
73
Acceleration
74
Response
72
Agility
71
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
77
Shot Power
72
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
55
Swerve
79
Header
78
Jump
70
Technique
75
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
| Name | Cresswell |
|---|---|
| ID | 38106 |
| Nationality | England |
| Club | The Potteries |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 9 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
