72 Cribari PES 2008
| Name | Cribari |
|---|---|
| ID | 6662 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Lazio |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
55
Attack
78
Defence
82
Body Balance
74
Stamina
80
Top Speed
72
Acceleration
77
Response
72
Agility
74
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
82
Shot Power
53
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
60
Swerve
79
Header
84
Jump
76
Technique
62
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Marking
| Name | Cribari |
|---|---|
| ID | 6662 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Lazio |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 25 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
