67 Cristian PES 2008
| Name | Cristian |
|---|---|
| ID | 34015 |
| Nationality | Spain |
| Club | Deportivo La Coruña |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
45
Defence
72
Body Balance
81
Stamina
77
Top Speed
80
Acceleration
76
Response
81
Agility
80
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
76
Shot Power
71
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
72
Swerve
68
Header
76
Jump
75
Technique
80
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Side
| Name | Cristian |
|---|---|
| ID | 34015 |
| Nationality | Spain |
| Club | Deportivo La Coruña |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 20 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
