69 Crosas PES 2008
| Name | Crosas |
|---|---|
| ID | 36813 |
| Nationality | Spain |
| Club | F.C. Barcelona |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
60
Defence
67
Body Balance
74
Stamina
78
Top Speed
75
Acceleration
70
Response
78
Agility
77
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
74
Shot Power
68
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
68
Swerve
66
Header
69
Jump
81
Technique
70
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Crosas |
|---|---|
| ID | 36813 |
| Nationality | Spain |
| Club | F.C. Barcelona |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 26 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
