76 Crouch PES 2010
| Name | Crouch |
|---|---|
| Full Name | Peter Crouch |
| ID | 4012 |
| Nationality | England |
| Club | North East London |
| National Team | England |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 201cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
84
Attack
46
Defence
81
Body Balance
73
Stamina
78
Top Speed
67
Acceleration
74
Response
63
Agility
82
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
76
Shot Power
88
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
62
Swerve
85
Header
72
Jump
83
Technique
75
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition
Skills
- Post Player
| Name | Crouch |
|---|---|
| Full Name | Peter Crouch |
| ID | 4012 |
| Nationality | England |
| Club | North East London |
| National Team | England |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 201cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 15 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

