69 Csizmadia PES 2009
| Name | Csizmadia |
|---|---|
| ID | 37836 |
| Nationality | Hungary |
| Club | Free Agent |
| National Team | Hungary |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 86kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
50
Defence
75
Body Balance
84
Stamina
80
Top Speed
77
Acceleration
68
Response
74
Agility
72
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
75
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
68
Swerve
70
Header
74
Jump
72
Technique
78
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Csizmadia |
|---|---|
| ID | 37836 |
| Nationality | Hungary |
| Club | Free Agent |
| National Team | Hungary |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 86kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
