77 Cupi PES 2008
| Name | Cupi |
|---|---|
| ID | 6663 |
| Nationality | Italy |
| Club | Napoli |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
67
Defence
72
Body Balance
82
Stamina
83
Top Speed
80
Acceleration
72
Response
78
Agility
75
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
80
Shot Power
57
Shot Technique
53
Free Kick Accuracy
70
Swerve
76
Header
80
Jump
74
Technique
70
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Cupi |
|---|---|
| ID | 6663 |
| Nationality | Italy |
| Club | Napoli |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 16 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
