73 Curca PES 2010
| Name | Curca |
|---|---|
| ID | 40481 |
| Nationality | Romania |
| Club | Dinamo Bucuresti |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 36 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
71
Defence
83
Body Balance
59
Stamina
65
Top Speed
62
Acceleration
78
Response
65
Agility
48
Dribble Accuracy
48
Dribble Speed
50
Short Pass Accuracy
55
Short Pass Speed
54
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
75
Shot Power
40
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
40
Swerve
40
Header
77
Jump
49
Technique
56
Aggression
68
Mentality
77
GK Skills
66
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Curca |
|---|---|
| ID | 40481 |
| Nationality | Romania |
| Club | Dinamo Bucuresti |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 36 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
