71 Cvitanich PES 2010
| Name | Cvitanich |
|---|---|
| Full Name | Darío Cvitanich |
| ID | 38022 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
35
Defence
73
Body Balance
79
Stamina
79
Top Speed
80
Acceleration
81
Response
80
Agility
79
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
75
Shot Power
78
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
60
Swerve
84
Header
78
Jump
79
Technique
79
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Cvitanich |
|---|---|
| Full Name | Darío Cvitanich |
| ID | 38022 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 72kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players