68 Cziommer PES 2008
| Name | Cziommer |
|---|---|
| Full Name | Simon Cziommer |
| ID | 5651 |
| Nationality | Germany |
| Club | AZ |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
50
Defence
66
Body Balance
76
Stamina
74
Top Speed
80
Acceleration
70
Response
77
Agility
81
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
80
Shot Power
70
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
70
Swerve
60
Header
69
Jump
82
Technique
72
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Cziommer |
|---|---|
| Full Name | Simon Cziommer |
| ID | 5651 |
| Nationality | Germany |
| Club | AZ |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
