61 D. Abdul PES 2010
| Name | D. Abdul |
|---|---|
| ID | 38912 |
| Nationality | Aruba |
| Club | Sparta Rotterdam |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
38
Defence
65
Body Balance
72
Stamina
77
Top Speed
77
Acceleration
68
Response
77
Agility
76
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
72
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
55
Swerve
60
Header
73
Jump
77
Technique
75
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | D. Abdul |
|---|---|
| ID | 38912 |
| Nationality | Aruba |
| Club | Sparta Rotterdam |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 25 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
