72 D. Fox PES 2010
| Name | D. Fox |
|---|---|
| Full Name | Danny Fox |
| ID | 40555 |
| Nationality | England |
| Club | Lancashire Claret |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 34 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
58
Defence
75
Body Balance
80
Stamina
78
Top Speed
74
Acceleration
68
Response
73
Agility
77
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
76
Shot Power
67
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
79
Swerve
67
Header
72
Jump
74
Technique
75
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | D. Fox |
|---|---|
| Full Name | Danny Fox |
| ID | 40555 |
| Nationality | England |
| Club | Lancashire Claret |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 34 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
