65 D. Mulder PES 2010
| Name | D. Mulder |
|---|---|
| ID | 33867 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | RKC Waalwijk |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
66
Defence
75
Body Balance
81
Stamina
80
Top Speed
76
Acceleration
70
Response
78
Agility
72
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
76
Shot Power
63
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
65
Swerve
67
Header
80
Jump
70
Technique
63
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | D. Mulder |
|---|---|
| ID | 33867 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | RKC Waalwijk |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 2 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
