65 D. Pabon PES 2010
| Name | D. Pabon |
|---|---|
| Full Name | Dorlan Pabón |
| ID | 40754 |
| Nationality | Colombia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Colombia |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 65kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
41
Defence
69
Body Balance
76
Stamina
83
Top Speed
83
Acceleration
72
Response
84
Agility
79
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
74
Shot Power
66
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
72
Swerve
63
Header
78
Jump
78
Technique
75
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | D. Pabon |
|---|---|
| Full Name | Dorlan Pabón |
| ID | 40754 |
| Nationality | Colombia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Colombia |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 65kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
