72 D. Rodríguez PES 2008
| Name | D. Rodríguez |
|---|---|
| Full Name | Darío Rodríguez |
| ID | 1712 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Free Agent |
| National Team | Uruguay |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 82kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
82
Defence
85
Body Balance
72
Stamina
73
Top Speed
70
Acceleration
71
Response
65
Agility
74
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
81
Shot Power
75
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
55
Swerve
70
Header
78
Jump
75
Technique
56
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | D. Rodríguez |
|---|---|
| Full Name | Darío Rodríguez |
| ID | 1712 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Free Agent |
| National Team | Uruguay |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 82kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
