71 D. Traore PES 2010
| Name | D. Traore |
|---|---|
| ID | 1914 |
| Nationality | Mali |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
77
Defence
81
Body Balance
81
Stamina
80
Top Speed
73
Acceleration
68
Response
75
Agility
68
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
77
Shot Power
64
Shot Technique
52
Free Kick Accuracy
52
Swerve
80
Header
83
Jump
78
Technique
65
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
6
Condition
Skills
- S08 Slide Tackle
| Name | D. Traore |
|---|---|
| ID | 1914 |
| Nationality | Mali |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 18 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
