65 D. Viana PES 2010
| Name | D. Viana |
|---|---|
| ID | 40448 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Vvv-Venlo |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
35
Defence
68
Body Balance
75
Stamina
78
Top Speed
80
Acceleration
68
Response
84
Agility
79
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
70
Shot Power
65
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
65
Swerve
60
Header
73
Jump
75
Technique
75
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | D. Viana |
|---|---|
| ID | 40448 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Vvv-Venlo |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 21 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
