64 D. Williams PES 2009
| Name | D. Williams |
|---|---|
| ID | 38331 |
| Nationality | Australia |
| Club | Brøndby If |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
38
Defence
72
Body Balance
76
Stamina
80
Top Speed
82
Acceleration
73
Response
80
Agility
74
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
77
Shot Power
73
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
59
Swerve
67
Header
79
Jump
76
Technique
83
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
| Name | D. Williams |
|---|---|
| ID | 38331 |
| Nationality | Australia |
| Club | Brøndby If |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 14 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
