56 Dakotaz PES 2009
| Name | Dakotaz |
|---|---|
| ID | 103293 |
| Real ID | 37757 |
| Nationality | UAE |
| Club | Free Agent |
| National Team | UAE |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 166cm |
| Weight | 65kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
35
Defence
66
Body Balance
74
Stamina
79
Top Speed
78
Acceleration
75
Response
80
Agility
74
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
61
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
69
Shot Power
61
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
50
Swerve
66
Header
72
Jump
72
Technique
76
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
59
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Dakotaz |
|---|---|
| ID | 103293 |
| Real ID | 37757 |
| Nationality | UAE |
| Club | Free Agent |
| National Team | UAE |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 166cm |
| Weight | 65kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
