71 Dalmou (Dhaouadi) PES 2010
| Name | Dalmou |
|---|---|
| Real Name | Dhaouadi |
| ID | 106363 |
| Real ID | 40827 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 68kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
46
Defence
75
Body Balance
82
Stamina
76
Top Speed
82
Acceleration
78
Response
78
Agility
80
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
78
Shot Power
76
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
77
Swerve
65
Header
77
Jump
78
Technique
77
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
5
Condition
Skills
- Dribbling
- Side
| Name | Dalmou |
|---|---|
| Real Name | Dhaouadi |
| ID | 106363 |
| Real ID | 40827 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 68kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
