70 Dame N'Doye PES 2008
| Name | Dame N'Doye |
|---|---|
| Full Name | Dame N'Doye |
| ID | 36854 |
| Nationality | Senegal |
| Club | Panathinaikos FC |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
43
Defence
83
Body Balance
81
Stamina
82
Top Speed
76
Acceleration
70
Response
69
Agility
76
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
86
Shot Power
71
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
72
Swerve
68
Header
70
Jump
79
Technique
74
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Dame N'Doye |
|---|---|
| Full Name | Dame N'Doye |
| ID | 36854 |
| Nationality | Senegal |
| Club | Panathinaikos FC |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 25 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
