69 Daminuta PES 2010
| Name | Daminuta |
|---|---|
| ID | 40912 |
| Nationality | Romania |
| Club | Dinamo Bucuresti |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
67
Defence
82
Body Balance
79
Stamina
75
Top Speed
73
Acceleration
73
Response
73
Agility
74
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
81
Shot Power
58
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
73
Swerve
69
Header
74
Jump
75
Technique
65
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Daminuta |
|---|---|
| ID | 40912 |
| Nationality | Romania |
| Club | Dinamo Bucuresti |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 19 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
