76 Damir (Darragi) PES 2010
| Name | Damir |
|---|---|
| Real Name | Darragi |
| ID | 105469 |
| Real ID | 39933 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
38
Defence
78
Body Balance
70
Stamina
80
Top Speed
75
Acceleration
70
Response
68
Agility
85
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
83
Short Pass Accuracy
81
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
75
Shot Power
82
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
68
Swerve
70
Header
75
Jump
85
Technique
79
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
3
Condition
Skills
- S02 Passer
- S06 Outside Curve
- S20 Scooping
- Tactical Dribbling
| Name | Damir |
|---|---|
| Real Name | Darragi |
| ID | 105469 |
| Real ID | 39933 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
