69 Danny Simpson PES 2010
| Name | Danny Simpson |
|---|---|
| Full Name | Danny Simpson |
| ID | 37274 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
65
Defence
74
Body Balance
80
Stamina
78
Top Speed
75
Acceleration
70
Response
71
Agility
69
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
74
Shot Power
54
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
64
Swerve
66
Header
75
Jump
70
Technique
68
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Danny Simpson |
|---|---|
| Full Name | Danny Simpson |
| ID | 37274 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 74kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players