67 Daprela PES 2010
| Name | Daprela |
|---|---|
| Full Name | Fabio DaprelĂ |
| ID | 40560 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | East London |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 33 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
56
Attack
64
Defence
74
Body Balance
76
Stamina
76
Top Speed
71
Acceleration
69
Response
73
Agility
67
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
74
Shot Power
56
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
66
Swerve
72
Header
75
Jump
67
Technique
64
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Daprela |
|---|---|
| Full Name | Fabio DaprelĂ |
| ID | 40560 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | East London |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 33 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
