70 Darby PES 2010
| Name | Darby |
|---|---|
| ID | 35147 |
| Nationality | England |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 32 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
63
Defence
74
Body Balance
80
Stamina
75
Top Speed
73
Acceleration
75
Response
70
Agility
72
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
74
Shot Power
58
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
65
Swerve
67
Header
76
Jump
72
Technique
72
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Darby |
|---|---|
| ID | 35147 |
| Nationality | England |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 32 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
